חדשות

טקס ההסמכה לרבנות מסורתית ה-25, מרץ 2013

מרץ 7, 2013

בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר יקיים את טקס ההסמכה לרבנות מסורתית/קונסרבטיבית ה-25 במספר.

שני הבוגרים החדשים, ארני בן-דור וחגית דותן, יוסמכו בטקס חגיגי ויצטרפו אל 82 רבנים שהוסמכו מאז שנת 1988.

טקס ההסמכה ה-25 יתקיים ביום שישי, ה-8 במרץ 2013, בשעה 10:30 בבית המדרש שבקמפוס החדש של מכון שכטר למדעי היהדות, רח’ אברהם גרנות 4, ירושלים. בשעה 09:00 נתכנס לתפילת שחרית משותפת, בשעה 09:45 תתקיים קבלת פנים וארוחה קלה.

השנה יצוין הטקס באירוע חגיגי במיוחד לרגל הסמכתו של המחזור ה-25 של רבנים ורבות מסורתיים. באירוע ישתתפו רבנים ורבות שהוסמכו בבית המדרש לרבנים ע”ש שכטר לאורך השנים, מרביתם בעלי רקורד מרשים של עשייה בבניית קהילות מסורתיות בכל קצוות הארץ, בהשתתפות ועבודה בקרן תל”י במטרה לקדם ולהעשיר את החינוך היהודי בארץ, ובקידום ערכים של שוויון, פלורליזם וליברליות בכפוף להלכה.

השנה יוסמכו רב ורבה שיצטרפו אל 82 הבוגרים שהוסכמו עד כה לרבנות ע”י בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר:

ארני בן-דור, בן ה-60, גדל בארה”ב בבית קונסרבטיבי ועלה לארץ עם משפחתו הישר לשכונת רמות בירושלים. ארני התחבר במהירות לקהילה המקומית, וכיום הוא מתפקד כרכז ורב בפועל של ‘קהילת יער רמות’. ברמות מתמודד ארני מזה שנים עם אתגר שימור הקהילה הנאבקת על חייה בשכונה ההולכת ומתחרדת.

את לימודי ההסמכה לרבנות בבית המדרש לרבנים על שם שכטר החל ארני בעידודה של אשתו. בשכטר הוא גם קיבל את הכשרתו כמלווה רוחני ומסיים את לימודיו במסגרת תכנית לימודי מרפא. מלבד היותו איש רוח וחינוך יהודי, עסוק ארני גם באתגרים ספורטיביים. ארני מתאמן במהלך השנה על מנת לרוץ את המרתונים של בית שאן וירושלים וכאשר יוסמך  רשמית כרב, יהיה ניתן לתארו כרב “המרתוניסט” הראשון בישראל.

 חגית דותן, נשואה ואם לחמישה ממודיעין. חגית אשר גדלה בבית אורתודוקסי ליברלי בבית הכרם, החליטה לא לחכות עד אשר הזרם האורתודוקסי יהפוך שוויוני יותר ויאפשר לנשים מתוכו ללמוד ולהוביל בעצמן קהילות. היא הצטרפה לתנועה המסורתית והחלה ללמוד בבית המדרש לרבנים ע”ש שכטר. עוד בטרם הוסמכה כרבה הספיקה להקים בית מדרש במודיעין.

בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר הוקם בלב ירושלים בשנת תשמ”ה (1984), במטרה להכשיר רבנים מסורתיים כמנהיגים רוחניים וחינוכיים הפועלים ברחבי ישראל ובתפוצות העם היהודי. זו שנתה השלישית של תכנית משל”י- בית מדרש שכטר למנהיגות יהודית – מסלול המשלב חווית לימוד בית מדרשית ולימודים אקדמיים לתואר שני במכון שכטר למדעי היהדות.

בית המדרש משמש גם כתחנה חשובה בתהליך הכשרת תלמידי רבנות קונסרבטיביים מחו”ל, מתוך שאיפה להפוך את ישראל למרכז רוחני של יהדות מסורתית בארץ ובעולם. לבית המדרש מגיעים מדי שנה תלמידים מבתי מדרש בצפון ודרום אמריקה כמו בית המדרש של אמריקה (JTF) וסמינריו רביניקו מבואנוס איירס ומבתי מדרש לרבנים קונסרבטיביים במרכזים אחרים בעולם.

עוד קטעי חדשות

הרבה חיה רואן בקר נבחרה לדיקנית החדשה של בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר

יולי 30, 2023

בית המדרש ע”ש שכטר גאה להודיע על בחירתה של הרבה חיה רואן בקר לכהן כדיקנית החדשה של בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר ותחל לכהן בתפקיד ב1 ביולי, 2023.

הרב מתיו ברקוביץ' מונה לתפקיד סגן נשיא שוחרי עמותות שכטר

יולי 30, 2023

מכון שכטר למדעי היהדות גאה להודיע ​​כי הרב מתיו ברקוביץ' מונה לתפקיד סגן נשיא שוחרי עמותות שכטר החל מיולי 2023

שלושים שנות הסמכת רבנים ורבות מסורתיים והסמכת הרב ה־100

דצמבר 9, 2019

מאז שנת 1988 הוסמכו בבית המדרש 98 רבות ורבנים מסורתיים מהארץ ומחו"ל אשר מכהנים במגוון תפקידים בארץ ובעולם: הם מחזקים את הקשר של הציבור למסורת היהודית, מובילים קהילות מסורתיות, מלמדים ומדריכים בתנועות נוער, בבתי ספר, במסגרות אקדמיות ובכלל מערכת החינוך בישראל. נוסף על כך, הם מעניקים תמיכה רוחנית בבתי חולים ומלווים קשישים וקהילות נזקקות, ועוסקים במחקר ובהגות בתחום מדעי היהדות.

תוכניות הלימוד

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים





    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.