חדשות

הרבה חיה רואן בקר נבחרה לדיקנית החדשה של בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר

יולי 30, 2023

בית המדרש ע”ש שכטר גאה להודיע על בחירתה של הרבה חיה רואן בקר לכהן כדיקנית החדשה של בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר ותחל לכהן בתפקיד ב1 ביולי, 2023.

הרבה רואן בקר הוסמכה לרבנות בבית המדרש לרבנים ע”ש שכטר בשנת תשס”ח-2007  ומכהנת כרבה של קהילת רמות ציון בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים במשך 16 השנים האחרונות. במשך 7 השנים האחרונות, הרבה חיה משתפת את הידע והנסיון הרב שלה כרבה קהילתית עם תלמידי ותלמידות בית המדרש כרכזת ההכשרה המעשית.

קודמה של הרבה חיה בתפקיד הדיקן הוא הרב אבי נוביס דויטש, אשר הוביל את המוסד לגדולות מאז 2015.

הרב ארי חסיד מונה לדיקן משנה ויעבוד לצד הרבה רואן בקר.

לדברי אילנה לדרמן מושקין, יו”ר חבר הנאמנים ויו”ר ועדת האיתור של בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר: “הרבה חיה נבחרה בשל היותה תלמידת חכמים בעלת מטען רוחני יוצא דופן והרבה יצירתיות ומעוף. היא גם בעלת נסיון רב בעבודה קהילתית וציבורית, ובהדרכת והנחיית סטודנטים לרבנות בעבודה קהילתית משמעותית. הרבה חיה תמשיך את העבודה המצוינת של הרב אבי נוביס דויטש בניהול בית המדרש ואנו מודים לו על השנים הרבות שבהן הוביל את המוסד לתפארת.  הרבה חיה נכנסת לתפקיד בעידן בו ניצבים אתגרים רבים בפני הציבוריות והקהילתיות במדינת ישראל בכלל ובפני היהדות המסורתית בפרט. אין לנו ספק שהיא תוביל את בית המדרש להיות מוסד אשר מכשיר מנהיגות ומנהיגים להתמודד עם אתגרים אלה.”

הרב פרופ’ דוד גולינקין, נשיא שוחרי עמותות שכטרֲ: “אנו מודים מקרב לב לרב אבי נוביס דויטש על שמונה שנים של עבודה מסורה כדיקן בית-המדרש ומאחלים לו שבתון פורה. אנו שמחים ‏מאוד שהרבה חיה רואן בקר תשמש כדיקנית הבאה של בית-המדרש. היא מביאה לתפקיד 16 שנים של ניסיון מוצלח כרב קהילתי ברמות ציון יחד עם שנים של עבודה כמנטורית של תלמידי רבנות. אנו מאחלים לה ‏הצלחה רבה בתור הדיקנית הבאה של בית המדרש.”

הרבה חיה רואן בקר מבקשת לקדם מנהיגות יצירתית וחכמה, שתחזק מחוייבות מתחדשת ויהדות של חיבורים, בנייה ותקווה בתוך קשת רחבה של אוכלוסיות בישראל. רואן בקר מציינת, “היהדות שלנו מחוייבת ללמדנות ולאתיקה, לפרקטיקה מסורתית וליצירה מתחדשת. זוהי זכות בשבילי להכנס להובלה של בית המדרש לרבנים ע״ש שכטר, שחברי קהילתי היו בין מייסדיו ומוביליו, ושהרב אבי נוביס דויטש חיזק אותו כמקום של מצוינות למדנית ורגישות חברתית. אני מצפה להמשיך את דרכו בפיתוח בית המדרש כמוסד מסורתי מרכזי בעל השפעה. אנו מבקשים, בזכות בוגרות ובוגרי בית המדרש, לבנות ולחזק בישראל חיים יהודיים תוססים, כנים ומחוייבים, כחלק מן המגוון הישראלי ותוך קידום המרחב הפלורליסטי בישראל.”

הרבה חיה נשואה לאיתי ואמא לארבעה, תושבת ירושלים. היא סיימה בהצטיינות תואר שני במכון שכטר למדעי היהדות, במסלול תלמוד ומחשבת ישראל. כמו כן, רואן-בקר סיימה תואר ראשון בהצטיינות בהיסטוריה של עם ישראל וארכיאולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. רואן-בקר היא עמיתת קרן האני למנהיגות רוחנית קהילתית בישראל וחברת בדירקטריון של כנסת הרבנים העולמית.

בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר הוקם בשנת תשמ”ד (1984) כדי להכשיר מנהיגות רבנית ישראלית אשר תהיה מופת לענווה ומסירות נפש, לשוויון וצדק חברתי ולמתן משמעות רוחנית-קהילתית השואבת מעולם ההלכה והמחשבה של חז”ל. היום, מעבר לתכנית הסמכת רבנים, בית המדרש מוביל תכניות פורצות דרך בתחומי היהדות, קהילה, תפילה כגון תכנית אשירה תהילות – אשר מכשירה אנשים להתמחות בתחום המוסיקה, הפיוט והתפילה, את תכנית משל”י המשלבת לימודי בית מדרש עם לימודי מ.א. תכניות בית המדרש ותכנית “תורה לשמה” – התעמקות בטקסטים יהודיים לקהל הרחב.

תוכניות הלימוד

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.