מאז שנת 1988, הסמיך בית המדרש לרבנים תשעים ושניים רבנים ורבות מסורתיים, על פני עשרים וששה מחזורי הסמכה. מתוך תשעים ושניים בוגריו, יש 27 נשים ו-65 גברים.

לצידם סיימו את לימודיהם במגמת חינוך 29 בוגרים נוספים.

בואו להכיר אותם:

הרב ארי חסיד

מייסד ומנהיג רוחני של הקהילה במזכרת בתיה

"אני רוצה להיות השותף לדרך של אנשים פרטניים. רב זה תפקיד מאוד אישי – וגם כרב קהילה, אני רוצה להיות בקשר אישי עם כל אחד ואחת בקהילה, לדאוג לצרכים שלהם כיחידים ולבנות קהילה המבוססת על הערכים שאנו יונקים מן התורה והצרכים והרצונות של כולם.
בבית המדרש למדנו ליצור שיח מורכב של אהבת התורה בביטוי סובלני והומניסטי, ולמדנו שעלינו להפיץ את המסר שלכל ישראל יש חלק בתורה, ושהתורה מאמינה בערכו של האדם."

הרבה נטלי לסטרג'ר

רב הקהילה המסורתית, כפר ורדים

"רבנות קהילתית מאתגרת ורבת פנים. היא מאגמת שדות תוכן ועשייה היקרים לליבי בעלי חשיבות עליונה בעיניי. התחדשות חיי הקהילה בישראל הינה בסיס לבניית הבניין כולו, שכן חיי הפרט והציבור היו שזורים זה בזה לאורך ההיסטוריה היהודית כולה. בעיניי, היום יותר מתמיד, השליחות הרבנית נועדה לבנות, לעצב ולהנהיג קהילות הפותחות שעריהן בפני יחידים ומשפחות, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים – יחד – להשתתפות בתפילות, בלימוד, ביצירה והתחדשות תרבותית, יהודית וישראלית. לאט לאט – אני מאמינה – ייעלמו תחושות הניכור והבידוד, השנאה והאדישות העוטפות את החיים המודרניים בעת הזאת. במקום אלה, יצמחו להם חבלי הערבות, שותפות הגורל והעשייה למען חברה טובה יותר, המאירה פנים לכל בני האדם שנבראו בצלם אלוהים. והלוואי ואזכה."

הרב ברוך גרינוולד

מלווה רוחני ומחנך

"עליתי ארצה כדי לחיות במדינה שהיא שלי ולא בארה"ב כחלק ממיעוט. לפליאתי גיליתי מדינה מפולגת למגזרים. אני מסתייג מהמילה "מגזר". שאיפתי היא לפעול כרב מאחד ולא כרב מפלג. לדידי ההלכה "לא נועדה להיות כלי מפלג שמסמן אנשים, זהויות או מגזרים" (דברי שר החינוך נפתלי בנט בכנסת ב -19/7/16). כיום אני נמצא בפני אתגר גדול מאחר ורצוני לשלב בין פסיכותרפיה ויהדות. לאמונה ולדת תפקיד מרכזי בסיוע להקלת מצוקות הנפש אבל המוסדות הפסיכיאטריים נטולי משפיעים רוחניים. שם בדיוק אני רוצה להשתלב אם יינתן לי."

הרבה נעמי דר

מנהיגה בקהילת ידיד נפש, מודיעין

"בחברה הישראלית המקצינה לשני הקצוות, המתינות הדתית והפתיחות הרוחנית לכל איש ואישה יש בהם בשורה, ותקווה לעתיד דתי ורוחני. כמנהיגה רוחנית, אני רוצה להוביל במסע המרתק של החברה הישראלית אל התחדשות יהודית שתאחד במקום להפריד, שתחבר במקום לנכר, ושתסביר פנים לכל אדם."

הרבה דקלה דרוקמן

מלווה רוחנית ורבה בקרן תל"י

"אני שמחה להיות חלק מהתנועה המסורתית, בה נשים בתפקידי הנהגה ורבנות הן בגדר "חזון נפרץ". אני חבה זאת לנשים רבות שפרצו את הדרך לפני, ומקווה להוות השראה לנשים מכל הזרמים ולחזק את אמונתן שאין דבר העומד בפני הרצון. יש בי אמונה ביכולתנו ליצור חברה בישראל בה חוגגים את מגוון הדעות והדרכים להתחבר לתורה וליהדות. חברה סובלנית ומכילה, בה שוני בין בני אדם לא מונע מהם לחיות זה לצד זה, לכבד זה את זו וליצור שיתופי פעולה."

הרב גוסטבו גרינצוויג

"ב-1994 התקבלתי לקהילת “עמיתי” ברעננה כשעוד הייתה בחיתוליה. קבוצה של עולים חדשים מדרום אמריקה שחיפשה דרך לקיים גם בארץ את הקהילה הפלורליסטית השוויונית שהכירו מארצות מוצאם. הקהילה שימשה מסגרת חיונית לאותם עולים חדשים שזה עתה הגיעו ארצה ועזרה להם להיטמע בחברה הישראלית. בשנת 2012 נוסדה באופן רשמי הקהילה המסורתית ברעננה “עמיתי” ומאז חזון חבריה הוא לבנות מרכז מסורתי ברעננה. כמו כן, אנחנו פועלים לפתוח את הקהילה המסורתית לאנשי רעננה והסביבה, ושואפים להיות בית למשפחות שהיום אין להן מסגרת יהודית- ישראלית מתאימה."

הרבה אנבל הרציגר-טנצר

"היום אני רואה את ייעודי הרבני ב”ליווי רוחני” של מי שמתמודדים עם מחלות מסכנות-חיים, מחלות כרוניות, אתגרי-הזקנה ובני משפחתם. לדעתי אחד התפקידים של “מלווה רוחני” הוא לחפש יחד עם המטופל את מקורות החוסן הנפשי שלו, הדברים שמעניקים לו הנאה ומשמעות ולעזור לו להעצים תכונות ותובנות אלו. המלווה הרוחני יכול להפוך את המוות ואת התהליך שקודם לו לחלק בלתי נפרד ממעגל החיים. תקוותי היא שאוכל להיות עם כל אדם “באשר הוא” ללא הבדלי מגדר, השתייכות דתית או אידיאולוגית."

הרב ישראל סרוק

"החברה הישראלית הינה חברה מרובת תרבויות והיא שסועה בין גישות וזרמים שונים ביהדות. לדעתי לתנועה המסורתית מסר דתי וחברתי היכול לגשר בין הקטבים ולהציע דרך של חיים יהודיים וציוניים, המשלבים שמירה על מסורת בת אלפי שנים בד בבד עם קיום אורח חיים מודרני. בכך נוכל להעניק מענה לדור הצעיר המחפש דרך לשלב יהדות מתונה, רציונלית ומעניינת עם חיים עכשוויים בישראל."

הרבה חגית שרייבום דותן

"לאורך כל חיי, היהדות והאמונה באל היו ברקע של כל למידה ועשייה. לאחר לימודים בתחומים שונים ובמוסדות מגוונים, לאחר שהקמתי משפחה ולאחר שנים בהן פעלתי למען הקהילה בה חייתי, חיפשתי בית מדרש שבו אוכל ללמוד את כל רוחב היריעה של מקצועות היהדות על מנת שארגיש שאני בת-בית בתרבות שלי. חיפשתי בית מדרש בו הלימוד יהיה לרוחב ולעומק, בתרבות היהודית, באמונה היהודית ובסיפורו של העם היהודי. בית מדרש בו ניתן להשמיע כל דעה וכל מחשבה. בית מדרש שניתן ללמוד ולהתפתח בו לאורך שנים. חיפשתי בית מדרש שיקבל אותי כפי שאני – אישה, דתייה, אמא, בעלת חשיבה עצמאית וללא ידיעות מספקות. מכון שכטר ובתוכו בית המדרש לרבנים ענה על ציפיותיי. בזכות הלימוד אוכל להביא לידי ביטוי את עומקה, חכמתה ויופייה של היהדות במגוון תחומים: בלימוד, בכתיבה ובבניית חיים קהילתיים. בכל עשייה יהודית שאעשה מכאן ואילך, למכון שכטר, למוריו, לאנשי הצוות ולתומכיו יהיו זכויות רבות."

הרב ארני בן דור

"אני רואה בלימודיי ובהסמכתי לרב בבית המדרש לרבנים ע”ש שכטר סגירת מעגל ושליחות אישית. את תפקידי בקהילה אני ממלא מאז עזיבתו של הרב הקבוע הקודם. בשנים האחרונות הקהילה שלנו קטנה, אולם היקף הפעילות שלנו עם הציבור בשכונה, גדל. כחבר קהילה, ראיתי צורך וחשיבות רבה ברב קהילה קבוע, אשר יחזק את הקהילה ויסמל המשכיות וקיום, ישמור על ערכי הפלורליזם, הפתיחות והשוויון עם אווירה חמה, כדי שאנשים יחליטו להישאר ולא לעזוב."

סטמוב ראובן

אבן דוד מיכאל
טובול דוד
לוי לירון

חיון דובי
קסימוב רפי
שורץ מיכל

אנדי יואב
סיידוף יונתן

קליין רוני
רואן בקר חיה
רובין יהודית
שניר גלי

אלעד-אפלבאום תמר
סבאג- ישראל חגית
שלזינגר מישל
בן משה שרה
שרון אבינעם

איילון אורי
לב עידית
לוי ליונל
קוגן מיכאל 
רודניק יונתן
שינסקי פלוריאן

גרץ צביקה
דויטש אבי
טפיירו קרלוס
שרל פוקס פול
אלרם יהודה
מלמד שרון
עזרא אנדי

אדרברג גיזה
ארברמן פול
חזני מוריה
קריימן קלאודיה
יקר-צויבל ג'ודי
קסימוב רפי

אלמו יפת
דאלזס ישעיה
וולפין אלישע
יונין ברוך
לנדאו צבי
קובסן מיכאל
שוורץ מיכאל
שלזינגר ברי
פלד (שרשבסקי) אביגיל
פלן מאט

ברמן ג'ואל
וילה דיאנה
זכרוב שלמה
ישראל שירה
ריבקין מיכאל
ירדן אופיר
נוביס דויטש נורית

בלום אנדי
זיסקינד- גולדברג מוניק ז"ל
רודמן פרץ
טורפוסמן רחל
יגר ענבל
כהן אהוד
קליין-פרנקה אלכסנדרה

ברקוביץ מרים
רזניק ראובן
דוד דבורה
רוטקוביץ תרצה

לוין איימי
מישל אילן
פיטקובסקי מנחם
פיקהולץ יחיאל
קולברג תמר
נבות ענת
רוזנטל קרול

ברגר צבי
צ'לנוב (שטייר) לילך

טרנר יוסי
לואיס שמואל
נח הנרי

ורמן ישראל
ויס-גולדמן רוחמה
שפיצר עדה

אלבז רפי
לזר דוד
סטסין ולרי
ברנדס יוכי
וולף איזידורו
זהבי משה
לנרד פיטר
פז יאיר

בורנשטיין ארי
פניני יוסף
פרידמן רפי
לוי יואב

אבן-חן אלכסנדר
ארביב רוברטו
גריינמן יחיאל
פרנקל דוד
קריגר ריבון
שיקלי איתן
גבעון אהוד

לוי יוסי

וינר חיים
קצין יעקב
עמיר יהוידע
פיין יונתן

בנדל אהוד
לוין דוד
פוקס שלמה
שיש שמואל