"דרכים" להגברת הסובלנות והפלורליזם ברשתות החברתיות – פרויקט חדש 

בית המדרש לרבנים ע״ש שכטר בשיתוף עם משפחת ליבהבר משיקים פרויקט חדש שנקרא ״דרכים״ ושמטרתו קירוב לבבות בין המגזרים השונים ביהדות והגברת הסובלנות והפלורליזם ברשתות החברתיות. הפרויקט יפעל להוספת נקודת מבט יהודית, מגוונת ולפלורליסטית לשיח על המציאות הישראלית במרחבים הווירטואליים.

במסגרת הפרויקט תתקיים סדרה של סיורים שבאמצעותם יתעורר שיח סובלני ופלורליסטי בנושא ברשתות החברתיות. משתתפי הסיורים יוכלו לבחור בין תשלום לסיור (30 ש"ח) או כתיבת פוסט על החוויות מהסיור ועזרה בשיתוף החומרים שיופצו על ידי המארגנים.

בהמשך יושק גם אתר אינטרנט שיציג מידע מבוסס על נושאים שונים ביהדות שלעתים קרובות נמצאים במרכזן של מחלוקות בחברה הישראלית כגון גויים ביהדות, גישת המקורות לאקולוגיה, קביעת מדיניות ציבורית וכדומה.

"הרעיון הוא לצייד את השיח ברשתות החברתיות בידע על יחס היהדות לנושאים שונים שנמצאים במחלוקת לעתים קרובות ולייצר שיח מושכל וסובלני",

את הפרויקט מובילים סטודנטים לרבנות, עדית מבורך שאג וירח מאירסדורף.

בקרו אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו

ליצירת קשר drachim.lib@gmail.com


הפרויקט מתאפשר הודות לתרומה המתמשכת של משפחת ליבהבר המבקשת לעודד שיח סובלני באמצעות פעילויות חברתיות ושיח מעורב. בעקבות רצח ראש הממשלה יצחק רבין, נוסד במכון שכטר למדעי היהדות פרס לִיבְּהַבֶּר ע"י הרב מרק וד"ר הניה לִיבְּהַבֶּר ז"ל במטרה לעודד סובלנות דתית ופתיחות תרבותית במדינת ישראל, מתוך מחויבותם העמוקה לקידום הסובלנות הדתית והפלורליזם בישראל. הפרס ניתן במשך 18 שנה למגוון אישי ציבור וחינוך.